Які вітаміни потрібні організму

Вітаміни, вкрай важливі у житті кожної людини. Ми це знаємо з дитинства, коли ще насолоду їли аскорбінову кислоту. Дія вітамінів безпосередньо пов'язана зі здоров'ям - імунітет, енергія, емоційний стан і т.д. У світі те, що має бути звичним раціоном, часто виступає у ролі ліків. Хандра? Вітамін D. Постійно втомлюєшся? Вітамін В.
І цей список можна до неподобства довго продовжувати. Ходити лікарями і отримувати папірець на кожен вітамін. Проте, підтримати здоров'я значно простіше. Є вітаміни, які можна приймати без здавання аналізів.
Допустимі вітаміни для прийняття без аналізів
Вітамін D. Вітамін сонця впливає на захист нервової системи, роботу артеріального тиску, серцебиття, імунну систему, рівень кальцію, а також відповідає за багато біохімічних процесів. Вітамін д істотно впливає і на настрій. Це особливо добре знайоме тим, хто ходить похмурим у безсоння в зимовий період. І все ж, навіть у літні дні та під сонцем, людина може бути у дефіциті вітаміну D.
Вітаміни групи В. Через термообробку продуктів їжа сильно втрачає цей необхідний вітамін. Адже він відповідає за адекватну реакцію на стрес, допомагає боротися зі втомою та зміцнює імунітет. Вітаміни групи В є важливими для відновлення клітин, що впливає на кістки, м'язи, нерви. Часто цей вітамін призначають при депресії, апатії, нервозах та анемії.
Вітамін С. Цей вітамін повноправно можна назвати ворогом депресії та апатії. Він надає бадьорості та піднімає настрій. За дослідженнями, вітамін З важливий нашого мозку більше, ніж інших органів. Його користь так само полягає в тому, що він допомагає засвоюватися білку, знижує стрес, має антиоксидантні властивості, сприяє кращому засвоєнню заліза і позитивно впливає на нервову систему.
Вітаміни, які сміливо можна приймати 2 рази на рік
Жиророзчинні вітаміни схильні накопичуватися, від чого може виникнути надлишок. І якщо вітамін D входить ще до тих вітамінів, які можна приймати практично протягом усього року, то наступні вітаміни варто приймати тільки разово, одним курсом.
Вітамін К. Якщо кров погано згортається і найменша рана сильно кровоточить, це головна ознака того, що потрібен вітамін К. І навпаки – густа кров – ознака надлишку вітаміну К2. Згідно з дослідженнями, вітамін К2 користується здоров'ям серцево-судинної системи. Він також бере участь у синтезі білка, захищає печінку від токсинів, допомагає у роботі нирок і сприяє міцним кісткам.
Вітамін Е. Його головна властивість – антиоксидант. Просто кажучи, він захищає організм від руйнівних наслідків, що потрапляють до нас з брудної екології. Завдяки вітаміну Е організм захищений від зовнішніх шкідників та імунна система працює в нормі. Зовнішність зберігається свіжою і починається передчасне старіння. Більше того, цей вітамін зміцнює судини, впливає на їхню еластичність і запобігає утворенню тромбів та бляшок холестерину.
Вітамін А. Підтримує імунну систему, має антибактеріальні властивості та підтримує безліч органів. Вітамін А відомий як ключик до гарного зору. І це далеко не все, адже він ще покращує стан шкіри, нігтів, волосся, підтримує здоров'я слизової, шлунково-кишкового тракту та репродуктивних органів. Вітамін А сприяє всмоктуванню йоду, що дуже важливо для здоров'я щитовидної залози.
Важливо врахувати, що хоч вітаміни безперечно корисні, все ж таки їх надлишок може призвести до гіпервітамінозу. Гіпервітаміноз може призвести до таких наслідків, від яких якраз і хотілося врятуватися за допомогою вітамінів – млявість, втома, порушення сну... Здебільшого це стосується жиророзчинних вітамінів – А, D, E та K. Мало вітамінів – погано, багато вітамінів - погано. Тут важливо пам'ятати, що "все добре, але в міру".